23.07.2025r (wieczorne) - cz.11 Marian - Prawdę masz przed sobą a nie za sobą

23 07 2025r wieczorne Marian - Prawdę masz przed sobą

 

Chwała Bogu. Ewangelia Łukasza 9, 62: „A Jezus rzekł do niego: Żaden, który przyłoży rękę do pługa i ogląda się wstecz, nie nadaje się do Królestwa Bożego.”

Wiecie moi drodzy, kochani, że wszystko stało się nowe? Wszystko stało się nowe, wszystko, co my teraz doświadczamy w Chrystusie, nie ma porównania z tym wszystkim, co doświadczaliśmy wcześniej. Nie mamy więc do czego odwracać się, naprawdę nie mamy. To co zostało za nami, to było coś bardzo złego, niedobrego. A tu przed nami wspaniały Chrystus. Dlatego Jezus mówi, że ktokolwiek odwracałby oczy od Niego oznacza, że ten człowiek przestał widzieć Jezusa. Ktokolwiek kto nie widzi już Mistrza, nie nadaje się by być uczniem Mistrza i nie wie po co jest chrześcijaninem czy chrześcijanką. Chrystus mówi nam zawsze o nowym życiu, o wspaniałym życiu miłujących się nawzajem ludzi. On przyszedł uwolnić nas z niewoli zła i wprowadzić nas w tą wolność bycia jednością w Nim. Wszystko stało się nowe. Ty musisz kochać to nowe, cieszyć się tym nowym. Dla ciebie to musi być tak atrakcyjne, że zawsze będziesz chcieć patrzeć na swojego Pana. On jest niesamowity w Swoim działaniu. Kiedy idziesz za Nim, patrzysz na Niego, On wszędzie uczy cię, na ulicy i w pracy, i w zborze, wszędzie On jest twoim Nauczycielem. On z różnych wydarzeń wyciąga dla ciebie różne wnioski i na nich uczy cię Prawdy Bożej. Tak jak szedł z uczniami i tłumaczył im różne rzeczy, dokładnie robi to dzisiaj z każdym Swoim uczniem. Idziesz drogą, coś widzisz i raptem doświadczasz, że to nie jest przypadkowe, że Pan tłumaczy ci co teraz właśnie widzisz, co On chce przez to do ciebie powiedzieć.

To nie tak, że my uczymy się tylko w zborze, albo gdy czytamy Biblię. Jesteśmy już zawsze Jego uczniami, czy śpimy, czy pracujemy, czy jesteśmy na zgromadzeniu. Jesteśmy Jego uczniami. Czyż On nie poucza Swoich umiłowanych także i w nocy? Nauczyciel nie śpi nigdy. Uczniowie przysypiają, ale Nauczyciel nie śpi nigdy. Jest tyle atrakcyjnych wspaniałości, które On ma nam do przekazani, tyle wiadomości o domu Ojca, że On nawet w nocy nie zmarnuje czasu, żeby coś ci o tym powiedzieć, bo tam jest tak wspaniale. Syn jest tak szczęśliwy w domu Ojca i On chce przelać to szczęście na Swoją oblubienicę. A jak może to zrobić? Właśnie przez nieustanne rozmawianie z nami o tym, co właśnie się dzieje. Dlatego gdy patrzymy na Chrystusa, Sprawcę i Dokończyciela wiary, niemożliwe jest widząc Jego, widząc wspaniałość nowego człowieczeństwa, widząc, że nie ma tam ani cienia zepsucia, wszystko tam jest czyste, pełne obecności Boga, doznajemy, że zawsze chcemy być jak On, chcemy być bliscy w Nim, chcemy wygrać bitwę z diabłem, chcemy pokonać wszystkie przeciwności, chcemy radować się w Panu zawsze. On zawsze mówi nam o nowym życiu! On nie miesza dwóch żyć ze sobą. Kiedy opuszczasz stare życie, przykładasz rękę do pługa pracy nowego życia, to nie masz po co oglądać się do tyłu, bo tam nie ma żadnej siły dla ciebie na to, co się dzieje, aby radować się z radującymi, płakać z płaczącymi. Żeby żyć normalnie każdego dnia, potrzebujemy patrząc na Chrystusa, cieszyć się Nim, poznawać Go coraz bardziej. Apostoł mówi: Poznać Go jeszcze więcej.

Mówię co, że Pan będzie wszędzie uczył cię, wszędzie. On nigdy nie starci czasu, który dostał od Boga, kiedy Bóg przyprowadził nas do Niego. Jezus nie straci ani chwili, a Jego nauki są niesamowite, one wyprzedzają czas. Nieraz wyprzedzają czas o dzień, dwa, trzy, a nieraz o dziesiątki lat; kiedy On do ciebie mówi i okazuje się, że rozmawiał właśnie z tobą, co spotka cię za trzydzieści pięć lat. Rozmawiał z tobą, jakby miało spotkać cię to za chwilę. On uczy cię, że czas nie ma znaczenia. Jeśli On o czymś z tobą rozmawia, to na pewno spotka cię to i On przygotowuje cię do tego. Chodzić z Nim, to jest niesamowita przyjemność, nigdy nie marnuje czasu. Myśl zawsze o Nim, myśl zawsze i patrząc na Niego, rozkoszuj się swoim Panem zawsze a On uczyni wszystko doskonale. Powierz Panu swoje drogi, a On ziści twoje zamiary. Ciesz się Nim i należ do Niego. Poznawaj swojego Pana coraz bardziej, doznając jak to poznawanie zmienia ciebie na Jego podobieństwo. Tęsknij, by On coraz więcej napełniał ciebie, a On nie zmarnuje tego, co jest naprawdę twoją zdrową tęsknotą. Jeśli ty myślisz o Nim, On będzie na pewno pracować nad tobą. Myślcie o tym, co w górze, patrząc na Chrystusa, myślcie o Nim.

W Liście do Hebrajczyków 12, 1-3 Paweł pisze: „Przeto i my, mając około siebie tak wielki obłok świadków, złożywszy z siebie wszelki ciężar i grzech, który nas usidla, biegnijmy wytrwale w wyścigu, który jest przed nami, patrząc na Jezusa, Sprawcę i Dokończyciela wiary, który zamiast doznać należytej Mu radości, wycierpiał krzyż, nie bacząc na jego hańbę, i usiadł na prawicy tronu Bożego. Przeto pomyślcie o Tym, który od grzeszników zniósł tak wielkie sprzeciwy wobec Siebie, abyście nie upadli na duchu, utrudzeni.”

Raduj się duszo moja! Pan jest Królem twoim! Godzien chwały jest Oblubieniec, by oddać Mu cześć i chwałę tak, jak On jest godzien a poznając Go, to jest dla Niego przyjemność, gdy On daje się tobie poznawać. On chce spotkać się z nami i On chce, żebyśmy byli doskonale jak On. Teraz możemy zmieniać się. Myśl i miej piękne plany każdego dnia. On dał ci nowy dzień każdego dnia. Wszystko jest nowe, całkiem nowa perspektywa życia. On nie przynosi ci nic starego. On daje ci wszystko nowe, wszystko nowe, wszystko jest czyste, nie ma tam brudu i dlatego każdego dnia możesz być zbawionym człowiekiem, wdzięcznym, szczęśliwym, mimo różnych wydarzeń i przeciwności, bo Jezus gwarantuje ci, że każdego dnia zwyciężysz, pokonasz wszystkie przeciwności i okażesz się zwycięzcą. On w Swojej miłości do mnie i do ciebie chce, abyśmy wygrali i dlatego potrzebujemy patrzeć na Niego.

Później też Paweł pisze, abyśmy też patrzyli na tych, którzy patrzyli na Niego. Hebrajczyków 13,7: „Pamiętajcie na wodzów waszych, którzy wam głosili Słowo Boże, a rozpatrując koniec ich życia, naśladujcie wiarę ich.” Oni patrzyli na Sprawcę i Dokończyciela swojej wiary. Chwała Bogu! Nie ma człowieka, który by przegrał tu na ziemi, jeżeli widzi Jezusa! Nie ma. Nie ma możliwości, żebyś stracił radość wdzięczność, kiedy widzisz Umiłowanego Pana Jezusa Chrystusa. Choćby osaczyli mnie, otoczyli, mówi Dawid, to i tak przejdę, przebiję się, bo On jest ze mną, wygram. Jest niemożliwe. Pamiętaj, On może uczynić wszystko, o cokolwiek prosisz. On ma nawet moc uczynić więcej niż prosisz. Ufaj więc Jemu i należ do Niego. On nie pozwoli, żebyś był zawstydzony. Trzymaj się tego całym sercem. Twój Pan nie pozwoli, żebyś był zawstydzony. Mogą być różne warunki i różnie może to wszystko wyglądać na polu bitewnym, ale Pan zawsze jest Zwycięzcą i patrząc na Niego masz dobre myśli, o dobru, nie o złu.

Hebrajczyków 13,8.9: „Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki. (9)  Nie dajcie się zwodzić przeróżnym i obcym naukom; dobrze jest bowiem umacniać serce łaską, a nie pokarmami; tym, którzy o nie zabiegali, nie przyniosły one pożytku.” Pan dał taki rozkaz, abyśmy miłowali się nawzajem, jak On nas umiłował. On bardzo chce miłować przez ciebie i przeze mnie. On bardzo chce czynić dobro, bardzo chce. Pan Jezus przyszedł zbawić nas, On przyszedł napełnić nas dobrem, w Nim zostaliśmy przeznaczeni do dobrych uczynków. Nie zmarnujmy tego. To jest niesamowita chwała, chwała obecności Boga między nami. To Jego Duch przyszedł właśnie aby umacniać nas. A Pan mówi, że wszystko stało się nowe. Kochani, to nie jest stare. My nie próbujemy zmieścić starego w nowym i gdzieś wkomponować to. To wszystko jest nowe. Nic nie ma w tym starego. Stare przeminęło. Wszystko stało się nowe. A Pan Jezus kocha wszystkich tych, którzy doszli do tego samego jednego przekonania, że skoro On umarł, to my wszyscy też umarliśmy, aby nie żyć dla siebie samych, ale dla Niego.

Kochani mamy taką możliwość żyć dla Niego. To jest o wiele piękniejsze niż żyć dla siebie. Żyjmy dla Niego, żyjmy dla Niego, radujmy się, gdy możemy czynić to, co On chciałby, aby było czynione tutaj nawzajem i niech owoc tego będzie tak mocno widoczny, że będziemy sami zadziwieni, co to z nami samymi robi, jakie możemy mieć piękne palny, piękne zamiary, piękne działania, a to wszystko dzięki Jezusowi. Dlatego Słowo Boże mówi: Myślcie o tym, co w górze, tego co w górze szukajcie, abyśmy mogli pamiętać, że On chce znaleźć nas przygotowanych, kiedy tutaj wróci do nas. Bądźmy zawsze wdzięczni, że możemy uczyć się nowego życia, życia Jezusa Chrystusa tu na ziemi, jakie On prowadził. Możemy uczyć się jak żył nasz Zbawiciel i to dzięki Jego Duchowi możemy uczyć się tego.

W Ewangelii Jana 16, 7-15 zapisane są Słowa, które Pan Jezus powiedział będąc w ciele na ziemi: „Lecz ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym Ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę Go do was. A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie; o grzechu, gdyż nie uwierzyli we Mnie; o sprawiedliwości, gdyż odchodzę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; o sądzie zaś, gdyż książę tego świata został osądzony. Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie;  lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką Prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi. On mnie uwielbi, gdyż z Mego weźmie i wam oznajmi. Wszystko, co ma Ojciec, Moje jest; dlatego rzekłem, że z Mego weźmie i wam oznajmi.”

Wszystko, co ma Ojciec, Duch Święty chce nam oznajmiać. Bądźmy zafascynowani. Oto dostaliśmy prawo i przywilej, aby być w gronie tych, którymi zajmuje się Duch Święty, aby oznajmiać nam chwałę naszego Boga i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa. Oto jesteśmy pełni zadowolenia i wdzięczności z tego powodu, że nasze życie nie będzie zmarnowane, że to nasze życie teraz na ziemi, to jest życie wieczne. Jesteśmy zapisani w Księdze Baranka. Niesamowite, On mówi: Bardziej cieszcie się, że imiona wasze zapisane są w Księdze Baranka od tego, cokolwiek by tu się stało z mocy Ducha. Choćbyśmy nie wiem jakie cuda czynili, ważniejsze jest wieczne życie z Bogiem.

Kochajmy Pana i kochajmy się nawzajem Jego miłością, bądźmy uczciwie wyznawcami Jednego Nauczyciela Jezusa Chrystusa a ręka przyłożona do pługa tego nowego życia, tej pracy dla Pana, niech nigdy nie zostanie od tego pługa oderwana, a oczy nasze niech zawsze patrzą na Tego, który rozpoczął to wspaniałe dzieło w nas i ma moc dokończyć je. Niech twoje i moje serce będzie zawsze wdzięczne i szczęśliwe. Pamiętaj, jedyna szansa tu na ziemi. Tu na ziemi poznawać Go i dokładnie czynić to, co On do nas powiedział. Niech On rozraduje twoje serce. Duch Święty rozwesela serce oblubienicy. Niech ta radość Ducha napełnia i niech dokonują się wspaniałe dzieła Boże w nas i pośród nas. Amen.

Nagrania w tym folderze

Jan 14:23